Tek Dünya Hülyası


Yeni dunyaya kalkacak son gemiye binmek için gumrük kapısına ulaştığında kan ter içindeydi. Kapıdaki görevli masanın ardından kollarını kavuşturup gözlerinin içine bakarak:
-Sizi neden alalım ? sualini yineledi.
Evrak demetini karıştırdı, bakın dedi facebook profilim instagram takipçilerim en az 100 puan eder. Bir cok forumda aktif katilım gösterdim , trendtopic olan başlıklarım bile var. Etti mi 150 puan. Kredilerim yeterlidir. İşbaşvurularım , durum güncellemelerim de burada. Cinsiyetsiz toplum , sınırsız ülke , dijitalizm çabalarım da ortadadır efendim.
Gorevli homurdanır gibi oldu, öksürdü silkinip sandalyesine iyice yerleşip sordu:
Yirmi yıl önce yazdıgınız sonrasında sildiginiz bir yazı dikkatimizi çekti. Mani-Mephisto başlıklı hani. Şöyle demişsiniz:
“Tanrıyı Almanyada öldüremezsiniz efendiler ! Ganj nehrinde , himalayalarda , Wudanda hunharca katlettiğiniz Tanrı, Kızılırmak kenarlarında, hani o bildiginiz türbenin önündeki dut ağacında halen hayattadır. Nefes alıp vermektedir. İnsanı topraktan tamamen söküp atmadıkça, tüten en son ocağa doğalgaz bağlamadıkça muvaffak olamayacaksınız. Dijital göçünüzün maliyeti o kadar yüksek ki korkarım dünyamız bir titanic olup yarı yolda batacak. Biz güvercinlerimizi kıyıyı bulmak için salariz ne gam! Dayanacağız , dayanırken saklayacagız ve saklanacagız. Biliyoruz elimizden alacaksınız herseyimizi , sonunda kim oldugumuzu bile… Tek bir seyi ki kalp mahfazasinda saklanan o inci tanesi… Onu istesek de size veremeyiz çunkü biz de onun sırrını bilmeyiz. O bir buğday danesi olacak ve duştüğü yerden yeşerecek….”
-Küfür bu apaçık bir bagnazlık, dogma diye dişlerini sıkarak devam etti. Bu yazı sizin mi ?
Anımsamıyorum dedi yolcu, son zamanlarda herşey bulanıklaştı. Yalnız o dut ağacı çok tanıdik geldi. Nedendir bilmem açıklamıyorum. Bir his , bir ses…
Memur rahatladı, muzaffer bir komutan edasıyla gerindi, “Sizi bir ibret vesikası, bir anıt olarak alıyorum. Metaverse’e hosgeldiniz!” dedi. Pass…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s